گوگل ادوردز یا گوگل ادز چیست ؟ و ساز و کار تبلیغات گوگل

گوگل ادز سیستم تبلیغات می‌باشد که توسط شرکت گوگل برای کلیه دارندگان وب سایت‌ها و کسب و کار‌ها جهت تبلیغ محصولات خود ایجاد شده است. این مورد شاید بارها به عنوان تبلیغات گوگلی و یا تبلیغات گوگل ادز به چشم شما خورده باشد. اما گوگل ادز چیست نوع از تبلیغات و نحوه عملکرد آن چگونه است موردی است که در این مقاله سعی بر بررسی آن داریم.

کاربران این سیستم از طریق سیستم و ابزارهایی که گوگل برای این‌ کار فراهم کرده‌ است که مهمترین آن‌ها موتور جستجوی محبوب این شرکت می‌باشد، آگهی محصولات را به صورت تبلیغات گوگل ادز به بازدید کنندگان محصولات نمایش می‌دهند. همان‌طور که اشاره شد پرکاربردترین نحوه تبلیغات گوگل ادز تبلیغ با استفاده از موتور جستجوی گوگل می‌باشد.

گوگل ادز چیست

گوگل ادز چیست؟

در پپاسخ به این پرسش گوگل ادز چیست بایستی گفت به این صورت که شخصی که قصد تبلیغ محصولات خود را با این سیستم دارد کلمات و یا عناوین پر استفاده و کلیدی مد نظرش را به گوگل ادوردز می‌دهد تا تبلیغ محصولاتش برای جست و جو کنندگانی که این واژه‌گان را جستجو می‌کنند نمایش داده شود. جهت استفاده از این سیستم تمامی افرادی که قصد تبلیغات دارند به ازای هر کلیک کاربران هزینه‌ایی را پرداخت‌ می‌نمایند که برای یافتن یک واژه یا عبارت کلیدی توسط گوگل مورد پالایش قرار گرفته و از میان پیشنهادهای مختلف درخواست کنندگان تبلیغات انتخاب شده و مورد بازدید کاربران قرار می‌گیرند.

استفاده از این سیستم تبلیغاتی بسیار سودمند و موثر می‌باشد به شرط‌ آن‌که کاملا بهینه و هوشمندانه مورد بهره‌برداری کاربران این سیستم واقع شود به این صورت که اگر واژگان کلیدی به درستی انتخاب شوند و همچنین مواردی مثل تنظیم هزینه درست کلمات و یا راهنمایی  راه اندازی فروشگاه اینترنتی درست کاربران به صفحات مورد نظر به درستی صورت پذیرد در نهایت تاثیر بسیار مطلوبی در رسیدن به هدف تبلیغ کننده در تبلیغات گوگل ادز به وجود خواهد آمد. تا به این‌جا مشخص شد که گوگل ادز چیست و استفاده از آن به چه صورت برای شما سودمند می‌باشد.

 

ساز و کار تبلیغات گوگل :

در امتدا بحث گوگل ادز چیست و ساز و کار تبلیغات در آن بایستی گفت استفاده از سیستم تبلیغات گوگلی و به طور ویژه، تبلیغات گوگل ادز همانند بسیار از سیستم‌های تبلیغاتی دیگر به گونه‌ایی طراحی شده است تا در معرض دید بازدیدکنندگان بسیار زیادی قرار گیرد. دقیقا از همان سیستم قدیمی تبلیغات در معابر پر رفت و آمد استفاده می‌کند که اکنون در دنیای وب جای خود را به موتور جستجوی محبوب این کمپانی داده‌اند.

 

تبلیغات گوگل

 

نحوه عملکرد تبلیغات گوگلی مرتبط با کلیک افراد بر روی لینک‌های مد نظر شماست به این صورت که وقتی می‌خواهید محصولات خود را عرضه کنید، بازدیدکنندگان این محصولات با یک آدرس و اصطلاحا یک لینک به سایت شما منتقل می‌شوند و با هر کلیک بر روی این لینک‌ها شما مستلزم پرداخت هزینه آن به گوگل می‌باشید.

طریقه پرداخت این هزینه ها برای گوگل به این صورت می‌باشد که باید با استفاده از حسابی که در google Ads برای خود ایجاد‌ می‌کنید به مدیریت کسب و کار خود با استفاده از اهداف مد نظرتان از آن کسب و کار بپردازید. دسترسی تبلیغات گوگل ادز برای کاربران ایرانی به صورت مستقیم امکان پذیر نمی‌باشد. به همین منظور باید برای واریز وجه به حساب‌های مربوط به تبلیغات گوگلی از شرکت‌های واسطه که با شراکت با شرکت‌های خارجی اقدام به انجام این کار می‌کنند بهره‌مند شوید.

طریقه انجام کار توسط این شرکت‌ها به این صورت است که برای شما یک حساب ایجاد می‌کنند و هزینه‌ تبلیغات گوگل با لیر، دلار و یا درهم از شما دریافت می‌کنند و حساب را برای شما شارژ می‌کنند و به جز پرداخت هزینه گوگل ادوردز بقیه موارد از سمت شما انجام خواهد شد. متاسفانه باید در نظر داشته باشید که برای ورود به این حساب باید از IP هر کشوری به غیر از ایران استفاده بفرمایید زیرا به محض مشخص شدن حساب کاربری شما به عنوان یک ایرانی آن حساب مسدود خواهد شد.

 

گوگل ادوردز

تعرفه تبلیغات در گوگل

در امتداد مقاله گوگل ادز چیست به بررسی تعرفه تبلیغات در گوگل می پردازیم و راه های موثر بودن تبلیغات گوگل ادز بایستی برخی از موارد و استراتژی ها  را رعایت کنید. و از طرفی در مورد هزینه ی آن همان‌طور که اشاره شد به دلیل محدودیت‌های ایران باید هزینه گوگل ادوردز و هزینه تبلیغات گوگل با لیر، دلار و یا درهم توسط شرکت‌های واسطه پرداخت شود. شرکت‌های ایرانی با محاسبه تعرفه تبلیغات در گوگل اقدام به پرداخت هزینه تبلیغات درگوگل برای شما می‌کنند و در این راستا با تعامل با یک شرکت خارجی به عنوان مثال ترکیه هزینه تبلیغات گوگل با لیر را به نرخ روز برای کاربران محاسبه و به حساب google Ads کاربران واریز می‌کنند و به این صورت شما می‌توانید هزینه تبلیغات گوگل ادوردز را به این صورت پرداخت کنید.

مسلما هزینه گوگل ادوردز با توجه به نوسانات قیمت ارز و تعرفه تبلیغات گوگل برای بسیاری از شرکت‌های کوچک خیلی مقرون به صرفه نیست اما هزینه گوگل ادوردز برای بسیاری از وب سایت‌ها لازم و ضروری است و در صورتی که هزینه‌ایی برای این تبلیغات نباشد مسلما رشدی هم در کسب و کار آنلاین شما صورت نخواهد گرفت. در این راستا باید به دنبال شرکتی برای محاسبه هزینه‌های تبلیغات خود باشید که به نسبت تعرفه تبلیغات در گوگل و قیمت تبلیغات گوگل از قیمت‌های متعادل‌تری که برای شما مناسب باشد استفاده کنید.

 

سخن آخر :

تبلیغات گوگل هرچند هزینه بر است، اما به طور حتم با فروش محصولات خود خواهید توانست این هزینه را پوشش داده و به سود منطقی نسبت به تعرفه تبلیغات در گوگل برسید. در پایان مد نظر داشته باشید که برای عرضه محصولات خود پرداخت هزینه برای تبلیغات از جانب شما باید مستمر بوده و نباید آن را متوقف کنید.

نرخ تبدیل‌ گوگل ادوردز

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *