نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز

همانطور که پیش تر در پست قبلی گفته شد، نرخ تبدیل نشان می‌دهد که چقدر از بازدیدکنندگان سایت شما به مشتری تبدیل شده اند. به عبارتی نرخ تبدیل درصد بازدیدکنندگان صفحه فرود شما یا Landing Page که به مشتریان شما تبدیل می شوند را نشان می دهد. منظور از تبدیل دستیابی شما به هدفی است که در نظر دارید کاربران آن را انجام دهند. تبدیل میتواند هر چیزی باشد ولی به طور معمول در دسته بندی زیر قرار می گیرد.

ازآنجایی ‌که هر یک از شاخص ها به‌طور طبیعی دارای درصدی خطا هستند. ( مانند تبدیل‌های تصادفی، افرادی که درصدد تبدیل بودند، اما بنا به هر دلیلی تبدیل نشده‌اند، بازه‌های زمانی خاصی که نرخ تبدیل آن‌ها بسیار زیاد یا کم است و موارد مشابه) تنها راه برای دریافت یک آمار قابل‌اعتماد از نرخ تبدیل در تبلیغات گوگل ادوردز، در نظر گرفتن یک بازه زمانی نسبتاً طولانی برای محاسبه آن است.

نرخ تبدیل در گوگل ادورز

در نهایت نمی‌توان برای همه کسب‌وکارها یک نسخه پیچید و یک بازه زمانی خاص را مشخص کرد. بسیاری از بازاریاب‌ها از بازه‌های زمانی یک‌ماهه استفاده می‌کنند، اما اگر وب‌سایت بزرگی شبیه به آمازون داشته باشید، احتمالاً اطلاعات یک روز برای دریافت یک آمار قابل‌اعتماد کافی خواهد بود.

بهترین میزان نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز چقدر است؟

همان‌طور که تاکنون باید متوجه شده باشید، نرخ تبدیل با توجه به عواملی مانند کیفیت ترافیک، حوزه فعالیت و نوع کسب‌وکار، چیزی که می‌فروشید و حتی عملی که زیر نظر گرفته‌اید دستخوش تغییرات قابل‌توجهی می‌شود. در نتیجه، اگرچه می‌توان بر اساس آمار موجود به‌طورکلی ارقام متفاوتی را برای حوزه‌های مختلف کسب‌وکار تجویز کرد، اما خوب بودن یک نرخ تبدیل برای شما به کسب‌وکار و کمپین بازاریابی شما بستگی خواهد داشت.
نکته ای که باید مد نظر داشته این است که همان طور که ذکر شد تبدیل فقط به معنای خرید نیست بنابراین این را مدنظر داشته باشید که مدیران همیشه لزوما به دنبال افزایش تبدیل نیستند بلکه به دنبال افزایش فروش هستند. بنابراین اگرچه نرخ تبدیل یک شاخص مهم برای دستیابی به اهداف شرکت است. اما اگر نتوانیم تبدیل را به مشتری تبدیل کنیم، دست اخر چیزی نصیب شرکت و کسب و کار ما نمی شود.

چگونه بر نرخ تبدیل تبلیغات گوگل ادوردز نظارت کنیم؟

نرخ تبدبل در گوگل

 

علی‌رغم اینکه نرخ تبدیل نمی‌تواند به‌عنوان تنها شاخص برای سنجش موفقیت در نظر گرفته شود، اما باز هم شاخص مهم و کارآمدی برای نظارت بر عملکرد به شمار می‌رود. طبیعتاً برای محاسبه نرخ تبدیل باید امکان نظارت بر انجام فعالیت‌های مختلف و ازجمله فعالیت‌های تبدیل‌کننده را داشته باشید. اگر دانش کافی داشته باشید یا اینکه از خدمات کارشناسان این حوزه استفاده کنید، نظارت بر تبدیل کار دشواری نخواهد بود و ارزش هر زحمت و هزینه‌ای را خواهد داشت. به خاطر داشته باشید که چیزی که درک و شناختی از آن ندارید را نمی‌توانید بهتر کنید و اگر نتایج بازاریابی خود را زیر نظر نگیرید، از کجا می‌توانید متوجه بشوید که چه اقداماتی مؤثر بوده و کدام بخش به تقویت و بهبود نیاز دارد؟

طبق آمار تعداد سازمان ها و شرکت هایی که نرخ تبدیل خود را بررسی می کنند اندک هستند. به این معنا که اگر شما اطلاعات دریافتی از این سیستم را به دقت تحلیل نمایید میتوانید به راحتی مزیت بزرگی نسبت به رقبا به دست آورید.به طور کلی نرخ تبدیل اطلاعات مفیدی از آن چه کاربران در سایت شما انجام میدهند به ما میدهد پس میتوان بر اساس ان استراتژی های بازاریابی خود را ویرایش کنید.

در چه سیستم‌های تبلیغاتی و پلتفرم‌های تحلیلی به جز پلتفرم تبلیغات گوگل ادوردز
امکان تحلیل مستقیم نرخ تبدیل وجود دارد ؟

_ پلتفرم گوگل آنالیتیکس
_ پلتفرم تبلیغات اینستاگرام
_ پلتفرم تبلیغات فیس بوک
_ پلتفرم توییتر
_ پلتفرم پینترست

در اینجا برای نمونه روش‌های نظارت بر تبدیل از طریق گوگل آنالیتیکس را شرح میدهیم.

 

نظارت بر نرخ تبدیل :

برای نظارت برنرخ تبدیل از طریق گوگل آنالیتیکس ابتدا باید Goal یا هدف خود را تعیین کنیم.

1. نظارت بر یک ادرس مشخص

در این نوع از نظارت ، تبدیل برای شما بازشدن صفحه مشخصی از سایت شماست.

2.نظارت بر زمان حضور کاربر در صفحه یا سایت

با نظارت بر این ویژگی و تمرکز بر رفتار کاربر متوجه می شوید هر کاربر چه زمانی در سایت شما حضور دارد. میتوانید با استفاده ازتعریف Duration goal در آنالیتیکس، بررسی کنید رابطه ای بین زمان استفاده کاربر از سایت و نرخ تبدیل وجود دارد. شما می توانید ساعت، دقیقه و حتی ثانیه‌ای که کاربران با سایتتان تعامل دارند را ثبت کنید.

3. نظارت بر تعداد صفحات بازدید شده در هر مراجعه کاربر به وب‌سایت

در اینجا تمرکز بر روی تحلیل وضعیت تعامل و جلب نظر کاربر قرار دارد. طبیعتاً فرض بر این است که اگر همه‌چیز به‌درستی به‌پیش رفته باشد، باید شاهد تعامل بیشتر با صفحات بیشتری از وب‌سایت خود باشید.

چگونه نرخ تبدیل را بهبود دهیم؟

بهبود نرخ تبدیل

بهبود نرخ تبدیل (CRO) به تمام فعالیت هایی گفته می‌شود که از طریق آن ، نرخ تبدیل وب‌سایت و صفحات فرود را بهینه‌سازی می‌کنیم. بنابراین، بهینه‌سازی نرخ تبدیل باید بخش مهمی از استراتژی بازاریابی اینترنتی شما باشد، چراکه با عدم بهینه‌سازی نرخ تبدیل، درواقع سرمایه خود را به هدر می‌دهید.

افزایش نرخ تبدیل خود دارای مراحل جداگانه ای می باشد که در پستی به آن خواهیم پرداخت.اما به عنوان پیش زمینه ای عناوین اصلی را برای شما بر خواهم سپرد:

قدم اول: بهینه‌سازی وب‌سایت

ایجاد صفحه فرود اختصاصی
فرضیه‌سازی کنید
فراخوان به عمل یا (CTA)
تست A/B یا دوبخشی

قدم دوم: بهینه‌سازی ترافیک

شناسایی مخاطب هدف
توجه به هماهنگی و یکپارچگی
شخصی‌سازی
هزینه کردن هدفمند

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *